חגיגת מבצעים עד 30% הנחה! מהרו להזמין! חגיגת מבצעים עד 30% הנחה! מהרו לפני שיגמר...
מהו קימור העין (Base Curve) - כל המידע!

מהו קימור העין (Base Curve) – כל המידע! כתיבת תגובה

קימור העין, הידוע גם – Base Curve עומדת כפרמטר מרכזי בתהליך התאמת עדשות מגע. קימור זה, היא מדידה בסיסית המשפיעה רבות על אופן התאמת העדשה לעין. 

בחירת עדשות עם עקומת קימור לא מתאימה עלולה להוביל לאי נוחות משמעותית ולהתאמה לא מיטבית של העדשה בתוך העין. חשוב להכיר בכך שהנתון הזה הוא בדרך כלל קבוע עבור כל אדם ונוטה להישאר עקבי לאורך זמן.

Base Curve קריטי להתאמת עדשות מגע

לקימור העין המכונה BASE CURVE, יש תפקיד קריטי בהתאמת עדשות מגע. הטווח המקובל של גודל הקימור משתרע בדרך כלל בין 8.4 ל-9.0. יצרנים בדרך כלל מייצרים לפחות שני Base Curve שונים עבור כל עדשה, ומספקים מגוון מגוון של עדשות כדי להתאים להעדפות ולצרכים של קהל לקוחות רחב.

חשוב לציין שקימור העין ספציפי אצל יצרן אחד אינו מתורגם באופן זהה בעדשות של יצרן אחר. הסיבה לכך היא שגם יש שונות בקוטר העדשה, שיכול להשפיע על ההתאמה של העדשות לעיניים. כך שאם החלטתם להחליף יצרן מוטב שתבדקו גם את קוטר העדשה על מנת לבחור בעדשות הנכונות לכם.

דוגמאות להמחשה:

  • עדשות המגע היומיות MOIST של Johnson & Johnson זמינות בשני קימורים: 8.5 או 9.0.
  • עדשות מגע יומיות של Dailies AquaComfort Plus מגיעות בשני קימורים: 8.6 או 8.7.
  • עדשות המגע החודשיות של Johnson & Johnson Oasis מגיעות בשני קימורים  8.4 או 8.8.

כיום, אנשים רבים בוחרים לרכוש עדשות מגע באינטרנט או בבתי המרקחת שונים. שיטות רכישה כאלה מתאימות היטב לאנשים שיודעים ומכירים את סוג העדשות הספציפי שבו הם משתמשים ושמבקשים לרכוש אספקה נוספת. 

עבור לקוחות חדשים שבוחרים להשתמש בעדשות מגע בין אם למטרה קוסמטית או למטרה רפואית, ביקור אצל אופטומטריסט הופך להכרח בלתי נמנע. אופטומטריסטים עורכים בדיקות התאמה, הקובעים לא רק את המרשם אלא גם את סוג העדשה המתאימה מבחינת המותג, תכולת הלחות, הקוטר וכמובן BASE CURVE.

עדשות עם BASE CURVE לא מתאים

במקרים בהם יש חוסר התאמה בין נתוני העין של הפרט בכל אחד מהפרמטרים הללו, ההשלכות עלולות לבוא לידי ביטוי בחוסר נוחות ועלולות להזיק לעיניים. התסמינים עשויים לכלול תחושה מטרידה בעין, עקירה תכופה של העדשה, פגיעה בראייה עקב היצמדות לקויה של העדשה לעין וסיכון מוגבר לזיהומים.

בסופו של דבר, אדם המשתמש בעדשות מגע ללא התאמה מתאימה, במיוחד במהלך השימוש הראשוני, מסכן את עיניו. הדיוק המושג באמצעות בדיקה של אופטומטריסט מבטיח שהעדשות מתאימות בדיוק למאפיינים הייחודיים של העיניים שלכם, ומעניקות נוחות, תיקון ראייה ובטיחות מיטביים.

לסיכום, BASE CURVE עומד כאבן יסוד חשוב בבחירת עדשות המגע, תוך שימת דגש על חשיבות האבזור המותאם לכל אדם. התאמת עדשות מגע לעיניים אצל  אופטומטריסטים הופכת חיונית, ומבטיחה שהעדשות שנבחרו לא רק תואמות את המרשם אלא גם מתאימות בצורה מושלמת לקימור של העין.

רוצים לקבל מידע נוסף על מהו Base Curve? אנו ב- IOptix נשמח לספק לכם את כל המידע ולהציע לכם גם מבחר מגוון של עדשות מגע של מיטב היצרנים המובילים בעולם. לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל עת!

כתבות, מדריכים ומידע בנוגע לעדשות מסויימות וכן תכנים שונים המופיעים באתר מכילים מידע כללי בלבד ואינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף רפואי להתייעצות עם רופא או אופטומטריסט. כל מידע רפואי המופיע באתר iOptix משמש לידע כללי בלבד ואין לראות בו בדרך כלשהי יעוץ רפואי ו/או המלצה לטיפול ו/או תחליף לטיפול. המידע באתר לא מותאם באופן פרטני לצרכיו של כל אדם ואדם לכן חובה להקפיד להציג בפני האופטומטריסט ואנשי המקצוע כל שאלה, ספק או התלבטות בנוגע לשימוש בעדשות מגע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

סגור

תפריט נגישות