חגיגת מבצעים עד 30% הנחה! מהרו להזמין! חגיגת מבצעים עד 30% הנחה! מהרו לפני שיגמר...
מה זה Diameter?

מה זה Diameter? כתיבת תגובה

עדשות מגע חוללו מהפכה בדרך שבה אנשים רואים וקוראים. הן מציעות חלופה נוחה לאנשים שמאסו במשקפי ראייה ומעוניינים לסגל לעצמם מראה טבעי יותר – נטול משקפיים. היבט מכריע אחד שמעורר תמיהה אצל המשתמשים הוא המונח “Diameter” או במילים אחרות קוטר. במאמר זה, נבין מה זה Diameter וכיצד הוא משפיע על בחירת עדשות מגע.

קוטר בעדשות מגע – מה זה?

קוטר, בתחום עדשות המגע, מתייחס לרוחב של העדשה עצמה. או במילים אחרות – גודל העדשה. הקוטר ממלא תפקיד חיוני בהבטחה שעדשות המגע מתאימות לעיניים ומכסות את האזור הנדרש. 

מדוע קוטר חשוב בעדשות מגע?

דמיינו לעצמכם נעליים קטנות מדי או גדולות מדי; מלבד שמדובר בנעליים לא נוחות, הן גם עשויות לפגוע ביציבה ובהליכה שלכם.  באופן דומה, הקוטר של עדשת מגע חשוב לנוחות ולפונקציונאליות של העדשה. עדשה מותאמת היטב מבטיחה שהיא מכסה את הקרנית כראוי, מספקת ראייה ברורה ומונעת אי נוחות ואף פגיעה במבנה האנטומי של העין.

מציאת ההתאמה הנכונה

עדשות מגע מגיעות בגדלים שונים כדי להתאים לצורות וגדלים שונים של העיניים. אם הקוטר קטן מדי, ייתכן שהעדשה לא תכסה את כל הקרנית, מה שיוביל לאי נוחות ולבעיות ראייה אפשריות. לעומת זאת, אם היא גדולה מדי, העדשה עלולה לגרות את העין ואף חמור מכך – לפגוע במבנה האנטומי שלה. מציאת ההתאמה הנכונה תבטיח חוויה טובה בהרכבת העדשה ויותר מכך, תוכלו להסתובב עם העדשות ולהרגיש בלי. עדשה טובה היא עדשה שעונה על כל הצרכים של זה שמרכיב אותה והיא אינה מורגשת בעת השימוש.

תפקידו של קוטר בתיקון הראייה

מעבר לנוחות, קוטר ממלא תפקיד מרכזי בתיקון הראייה. גודל עדשת המגע משפיע על האופן שבו היא מקיימת אינטראקציה עם קימור העין שלכם, ומשפיעה על מידת הראייה. אופטומטריסטים שוקלים היטב את הקוטר, יחד עם גורמים אחרים, כדי לספק מרשם לעדשות מגע אשר לא רק מסייעות לכם לראות אלא גם מספקות לכם נוחות מרבית בעת הרכבתן.

יומיות, שבועיות, חודשיות – קוטר בסוגי עדשות שונים:

כיום יש לא מעט סוגים של עדשות מגע: עדשות מגע יומיות, דו – שבועיות או חודשיות. הקוטר הוא שיקול מכריע בעיצוב עדשות עבור דפוסי שימוש מגוונים אלה. עדשות יומיות עשויות להיות בעלות קוטר שונה מזה של עדשות חודשיות כדי לייעל את הנוחות ותיקון הראייה על סמך משך הזמן שאתם משתמשים בה.

עדשות וקוטר טוריים – שיקול מיוחד

עבור אנשים עם אסטיגמציה, עדשות טוריות מיועדות לתת מענה לצרכי ראייה ספציפיים. הקוטר של עדשות טוריות חשוב במיוחד בהבטחת מיקומן היציב על העין. שיקול מיוחד זה מדגיש את הדיוק הכרוך בהתאמת עדשות מגע לבעיות עיניים שונות.

קוטר וחמצן

Diameter של עדשות מגע קשור לאופן בו החמצן חודר לעיניים. החמצן צריך  לעבור דרך העדשה כדי לשמור על בריאות העיניים. קוטר אופטימלי מבטיח שהעדשה מאפשרת זרימת חמצן מספקת לקרנית, ומונעת יובש ואי נוחות.

קוטר על האריזה – מה לחפש?

כאשר אתם רוכשים עדשות מגע, תמצאו מידע חשוב עליהן על גבי האריזה. מידע חיוני כמו סוג העדשה (יומית, דו – שבועית או חודשית) לצד פרטים נוספים: גודל ה- Diameter, הגנת UV, תכולת מים ועוד. הקוטר יופיע בדרך כלל במילימטרים (מ”מ). הבנת המספר הזה עוזרת לכם להבטיח שאתם בוחרים בעדשות הנכונות לעיניים שלכם. אם אינכם בטוחים התייעצו עם רופא עיניים או אופטומטריסט לפני הרכישה.

העיניים שלכם, הנוחות שלכם – החשיבות של בדיקות סדירות

מכיוון שהמספר בעיניים יכול להשתנות כל הזמן, חשוב לבצע בדיקות עיניים קבועות אצל האופטומטריסט שלכם. הוא יכול להעריך אם הקוטר של עדשות המגע שלכם עדיין מתאים ולבצע התאמות במידת הצורך. גישה פרואקטיבית זו מבטיחה שהעדשות שלכם ימשיכו לספק נוחות מיטבית ותיקון לראייה שלכם.

לסיכום, Diameter הוא גורם מרכזי בעדשות מגע, בחירת עדשות מגע עם הקוטר הנכון משפיעה הן על הנוחות והן על תיקון הראייה. בחירת עדשות בקוטר הנכון מבטיחה שלא רק רואים בבירור אלא גם נהנים מחווית לבישה נוחה. 

אצלנו בחנות האונליין של IOptix תמצאו מבחר עדשות מגע של מיטב המותגים המובילים בעולם. להזמנת עדשות מגע אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל עת!

כתבות, מדריכים ומידע בנוגע לעדשות מסויימות וכן תכנים שונים המופיעים באתר מכילים מידע כללי בלבד ואינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף רפואי להתייעצות עם רופא או אופטומטריסט. כל מידע רפואי המופיע באתר iOptix משמש לידע כללי בלבד ואין לראות בו בדרך כלשהי יעוץ רפואי ו/או המלצה לטיפול ו/או תחליף לטיפול. המידע באתר לא מותאם באופן פרטני לצרכיו של כל אדם ואדם לכן חובה להקפיד להציג בפני האופטומטריסט ואנשי המקצוע כל שאלה, ספק או התלבטות בנוגע לשימוש בעדשות מגע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

סגור

תפריט נגישות